piątek, 7 czerwca, 2024

Woda zjonizowana niszczy cukrzycę

Nie wiem czy wiesz, ale woda zjonizowana jest jedną z najlepszych wód jakie istnieją jeśli idzie o jakość. Woda alkaliczna, bo tak właśnie inaczej nazywa się woda zjonizowana ma wiele prozdrowotnych działań. Przede wszystkim zapobiega ona powstawaniu cukrzycy w naszym ciele, a także pomaga z nią walczyć, kiedy już zapadniemy na nią.

Jak udowadniają badania naukowe przeprowadzone przez Niemieckich i Japońskich naukowców systematyczne picie wody alkalicznej nie tylko zmniejsza poziom insuliny we krwi, ale i także powoduje, że cukrzycy mogą żyć niemal bez żadnych większych problemów. Niestety cukrzyca staje się w dzisiejszych czasach co raz to bardziej popularna, i co gorsza cierpią na nią nie tylko ludzie w podeszłym wieku jak było to niegdyś, ale i również osoby młode, a ich liczba rośnie w zastraszającym tempie. Do cukrzycy przyczynia się – oprócz rzecz jasna tej wrodzonej, wiele czynników. Między innymi zła dieta, brak ruchu, a także stres.

Ogólnie twierdzi się, że jeśli wyeliminować wszystkie te negatywne czynniki z naszego życia, ludzie nie cierpieli by na większość chorób cywilizacyjnych, gdyż wywołują one nie tylko cukrzyce, ale i również miażdżycę czy nadciśnienie tętnicze krwi, które jest bardzo groźne gdyż może doprowadzić do zawału serca. Ale wracając do cukrzycy.

Brak energii życiowej a cukrzyca

Najczęściej osoby, które na tą chorobę cierpią nie mają zbyt wiele energii, do tego ciągle muszą się pilnować, to oznacza, że nie mogą dostarczać do swojego ciała zbyt dużej ilości cukru wraz z pożywieniem. A to nie jest takie łatwe, kiedy wokół nas jest mnóstwo słodyczy, które kuszą wyglądem. Ale nie mniej jednak przy cukrzycy trzeba pamiętać o swoim zdrowiu i o tym, że zdrowie się ma tylko jedno. Nie leczona cukrzyca może doprowadzić do trwałego kalectwa, a nawet do śmierci.

woda cukrzyca zdrowie

Więc po co tak ryzykować? Najlepiej, kiedy cierpimy na cukrzyce zajmiemy się swoim zdrowiem poprzez zastosowanie odpowiedniej diety, a także ćwiczenia fizyczne, no i oczywiście unikanie stresu, który wykańcza współczesną ludzkość. Jaką dietę mam na myśli? Między innymi taką, która w swoim składzie ma wiele witamin i minerałów, ponieważ to dzięki nim nasz organizm może w prawidłowy sposób funkcjonować. Mikroelementy stanowią siłę napędową dla naszych komórek. Przy cukrzycy bardzo ważne jest również jakość wypijanej wody. Jeśli nie wiesz jaką wodę pić już Ci przychodzę z pomocą.

Alkaliczna woda na cukrzycę

Najlepsza woda, to woda alkaliczna, która jest wodą, która ma odczyn zasadowy, a więc taki sam, który znajduje się w trzustce. Woda alkaliczna nie tylko łagodzi skutki uboczne cukrzycy, ale i również poprawia ogólny stan naszego zdrowia. Każdy z nas tak na prawdę wodę alkaliczną powinien pić, nie tylko osoby cierpiące na cukrzyce. Jeśli idzie o ruch – najlepiej kiedy będziemy ćwiczyć jak najczęściej. Nie oznacza to, że jeśli mamy cukrzyce jesteśmy zwolnieni z ćwiczeń.

Tym bardziej, powinniśmy się ruszać wszędzie tylko gdzie się da – gdyż ruch to zdrowie. Cukrzycy powinni także unikać stresujących sytuacji, gdyż nie wskazane jest, aby się niepotrzebnie denerwować. Stres powinien być oznaką walki o życie, a nie głównym elementem każdego naszego dnia.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Zobacz więcej na parze:

Na Parze.pl