Gotowanie w parowarze jest jednym z najzdrowszych sposobów gotowania. Bez potrzeby dodawania dodatkowego tłuszczu. Gotowanie na parze delikatnie gotuje jedzenie, ograniczając wilgoć i zatrzymując składniki odżywcze w środku. Gotowanie za pomocą pary jest również niezwykle łatwe. Możesz kupić kosz ze stali nierdzewnej do parowaru, który pasuje do standardowego rondla lub specjalne patelnie do gotowania na parze z dwoma lub trzema poziomami do użycia na płycie grzewczej.

Jeśli jednak regularnie parujesz warzywa  to specjalistyczny parowar jest idealnym gadżetem kuchennym. Elektryczne parowary są jednym z tańszych akcesoriów kuchennych, które można kupić do kuchni.

jaki-parowar

Zwiększ budżet, a otrzymasz zaawansowany model z przydatnymi funkcjami, takimi jak zegar cyfrowy i różne czasy gotowania. Po prostu dodaj jedzenie i wodę do parowaru, ustaw zegar lub wybierz program i zostaw maszynę do wykonania pracy.

Jakie akcesoria do parowaru ?

Większość parowarów ma trzy warstwowe pojemniki z otworami w dnie, przez które przechodzi para. Można je stosować osobno lub w połączeniu, aby zapewnić wystarczającą pojemność do ugotowania całego posiłku dla całej rodziny, a nawet można je zmienić w trakcie gotowania w celu zmiany temperatury.

parowar-do-kuchni

Jednak chociaż należy zachować ostrożność, aby i użyć szmatki lub rękawic kuchennych, aby uniknąć poparzenia parą. Niektóre parowary mają przedziały ze zdejmowanymi podstawami, aby stworzyć wyższy parowy obszar do gotowania większych przedmiotów, takich jak np. całe kurczęta.

Funkcje dobrego parowaru

Dobre parowary mają pojemniki o różnych rozmiarach, które mieszczą się wewnątrz. Dzięki temu są kompaktowe i tym samym łatwe do przechowywania.

Wiele parowarów ma 60 minutowy zegar wybierania, który można włączyć, aby ustawić czas gotowania. Droższe parowary mają cyfrowe zegary i funkcje opóźnionego startu, które pozwalają ustawić je na pracę w wyznaczonym czasie np. później w ciągu dnia.