niedziela, 7 lipca, 2024

Whisky – wyjątkowy alkohol

Alkohol towarzyszy ludzkości od wieków. Przez całe dzieje tworzono nowe jego rodzaje i zmieniano receptury, wedle których powstawały trunki. Powszechnie znanym na całym świecie jest oczywiście wino, które było wytwarzane już kilka tysięcy lat temu. Każdy krąg kulturowy posiada swoiste sposoby na wytworzenie alkoholu zgodnie z upodobaniami panującymi w społecznościach. To właśnie czyni alkohole zupełnie wyjątkowymi, bowiem na świecie znajdziemy tysiące smaków i aromatów. Spróbowanie ich wszystkich jest niemożliwe, choć żyjemy w tak pięknych czasach, że degustowanie alkoholi jest prostsze niż kiedykolwiek do tej pory. Oprócz wina bardzo popularne na świecie są również wódki, w tym whisky. To absolutnie wyjątkowy trunek w skali całego świata.

Dlaczego whisky jest wyjątkowa?

Whisky wśród napojów wysokoprocentowych zajmuje bardzo zaszczytne miejsce. Przez wielu uważana jest za najlepszy trunek tego rodzaju, a także za trunek bardzo szlachetny, w czym rzeczywiście jest bardzo wiele prawdy. Proces jej wytwarzania jest znacznie bardziej złożony wyszukany, aniżeli w przypadku chociażby popularnej wódki. Produkowana jest z zacieru zbożowego, który dojrzewa w drewnianych beczkach, często wykonanych z solidnego drewna dębowego.

Swoich fanów zyskiwała przed dekady i dziś zdecydowanie weszła na alkoholowe salony jako trunek niezwykle chętnie zamawiany zarówno w lokalach, a także kupowany do domu. Często butelka whisky czeka w wielu domach na specjalne okazje. Szczególnie w Polsce lubimy ten alkohol traktować w taki właśnie sposób. Popularne jej odmiany to: Blended, Single Malt, Blended Malt i Bourbon. Istnieje również wiele lokalnych odmian, które są mniej znane. W dobrym sklepie z alkoholami sprzedawca będzie w stanie pomóc nam i doradzić odnośnie smaku, atomatu czy mocy danego trunku. Więcej o tym trunku na https://www.iconselection.pl/pl/c/WHISKY/82

Coś więcej niż tylko sklep – degustacja whisky

Kupienie butelki whisky nie jest niczym skomplikowanym, ale niewiele osób wie, że aby spróbować wielu jej smaków i odmian wcale nie trzeba kupować butelki w ciemno. Niektóre z nich potrafią kosztować prawdziwe krocie. Nim zatem zdecydujemy się na zakup pełnej butelki, możemy udać się na warsztaty whisky połączone z degustacją. Degustacja whisky możliwa jest w czasie spotkań w Icon Selection. To wyspecjalizowany w jakościowych alkoholach warszawski sklep, w którym będziemy mogli cieszyć się z możliwości zasmakowania w nowych odmianach whisky. Dzięki temu będzie nam znacznie łatwiej podjąć ostatecznie decyzję zakupową i nabyć być może kilka butelek tego wyjątkowego alkoholu.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Zobacz więcej na parze:

Na Parze.pl