poniedziałek, 8 lipca, 2024

W jaki sposób pozbyć się zbędnych kilogramów?

Problemy z nadwagą są bardzo powszechne, a dodatkowo mogą okazać się niebezpieczne dla naszego organizmu. Zrzucanie kilogramów to nie tylko katorżnicze treningi – ogromne znaczenie ma prawidłowe odżywianie. Co powinniśmy wiedzieć na temat podstawowych zasad odchudzania? W jaki sposób ułatwić sobie cały ten proces? Co z aktywnością fizyczną w trakcie zrzucania zbędnych kilogramów? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Podstawowe zasady odchudzania, które musisz znać!

Jeśli zależy nam na pozbyciu się nadwagi, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych zasad, które przez amatorów są bagatelizowane. Jednym z powodów nieskutecznego chudnięcia może być źle zbilansowana dieta. Specjaliści twierdzą, że kluczowym elementem jest odpowiednia podaż kaloryczna, która powinna być nieco mniejsza niż dotychczas. Zminimalizowana ilość pożywienia nie może jednak wpłynąć na to, że zmniejszy się ilość spożywanych składników odżywczych. Powinniśmy ułożyć dietę w taki sposób, aby dostarczyć wszelkie minerały, jednocześnie nie zapominając o białku, węglowodanach i tłuszczach. Nie bez znaczenia są także regularne posiłki.

O ile istnieje taka możliwość, powinniśmy wyznaczyć sobie konkretne pory konsumpcji. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest spożywanie nieco mniejszych porcji z większą częstotliwością. Optymalne jest 5 posiłków, średnio co 2-3 godziny. Niestety stosowanie się do tych zasad nie zawsze jest możliwe. Pracujemy i mamy wiele innych obowiązków, przez co czas jest ściśle ograniczony. Pomocny okaże się catering dietetyczny w Poznaniu od SuperMenu, który dostarczy pyszne posiłki w dowolne miejsce. Profesjonalni dietetycy zrobią wszystko, co w ich mocy, aby przygotować pożywne i smaczne potrawy, dzięki którym proces odchudzania będzie znacznie mniej problematyczny.

W jaki sposób ułatwić sobie odchudzanie?

Odchudzanie to dość skomplikowany proces, który wymaga od nas wielu wyrzeczeń i poświęceń. Istnieje kilka uniwersalnych wskazówek, które przyniosą odpowiednie rezultaty w każdym przypadku. Przede wszystkim dieta powinna być bogata w błonnik- przyśpiesza to przemianę materii, jednocześnie powoduje uczucie sytości. Należy unikać żywności przetworzonej, a w szczególności słodyczy. Nie zaleca się konsumowania bananów i winogron, masła, smalcu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje się być oliwa z oliwek czy też olej kokosowy. Dużym błędem jest całkowite wykluczenie tłuszczów z naszej diety. Dla organizmu jest to niezdrowe i nie przynosi pożądanych skutków. Nie bójmy się korzystać z cynamonu, imbiru, pieprzu, gorczycy, czosnku – nie tylko poprawią smak potrawy, ale umożliwią pozbycie się zbędnych kilogramów. Pamiętajmy także o odpowiedniej ilości wody, czyli minimum 2 litry w ciągu dnia.

Pamiętaj o aktywności fizycznej

Jak pisaliśmy w poprzedniej części artykułu – w odchudzaniu niezwykle ważnym aspektem jest zdrowa dieta. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie bez znaczenia jest odpowiednia aktywność fizyczna. Jeśli zmniejszymy kaloryczność posiłków, nasz organizm może zdecydować się na odkładanie tkanki tłuszczowej. Na szczęście istnieje możliwość zapobiegania temu zjawisku. Wystarczy uprawiać sport, który dostosowany będzie do naszych indywidualnych preferencji. Specjaliści z zakresu dietetyki zalecają, aby aktywność fizyczna odbywała się codziennie, przez minimum 30 minut. Jeśli połączymy to z odpowiednim odżywianiem, możemy liczyć na maksymalizację korzyści.

Więcej praktycznych porad dietetycznych, można znaleźć na stronie: https://supermenu.com.pl/blog/

Zobacz więcej na parze:

Na Parze.pl