sobota, 8 czerwca, 2024

Glendronach – spróbuj nowych odmian alkoholu

Odmian alkoholi na całym świecie są tysiące. Dzięki dzisiejszemu rynkowi z powodzeniem możemy próbować nawet tych, które pochodzą z drugiego końca świata. Jakie alkohole są zatem w Polsce popularne? Chętnie pijemy nadal wódkę, rośnie zainteresowanie winem, niezmiennie od lat polaków cieszy butelka piwa, ale to nie wszystko. Zaszczytne miejsce również od wielu lat dzierży w takich zestawieniach whisky. I co bardzo istotne nie jedynie jej tańsze odmiany, ale również te nieco bardziej wysublimowane. Przykładem jest glendronach.

Alkohol na wskroś wyjątkowy

Whisky w naszej lokalnej kulturze kojarzy się z alkoholem znacznie bardziej luksusowym niż na przykład klasyczna wódka. Ta w wielu środowiskach i kręgach co zrozumiałe odchodzi w zapomnienie. Po whisky sięgamy również zwyczajowo z powodu ważnych wydarzeń, chociażby po to, by docenić naszego gościa czy też okazję, przy której przychodzi nam się napić alkoholu. Oprócz kwestii kulturowej niezmiennie kochamy również smak i aromat whisky. Pita jest na wiele sposobów w polskich barach i domach  często czysta i bez dodatków, ale również z lodem lub napojami gazowanymi jak coca cola.

Jak powstaje glendronach?

Tajemnicą tego alkoholu jest jego długie leżakowanie w beczkach po sherry. To gwarantuje niespotykany aromat, który często jest wzbogacony akcentami korzennymi. To właśnie ten rodzaj leżakowania odróżnia glendronach od innych odmian whisky. Zdecydowanie proces jego powstawania jest także naturalny. Producenci glendronachu nie barwią go karmelem, co jest domeną raczej słabszej jakości whisky, a całość pozostawiają w maksymalnym możliwym stopniu naturze. Leżakuje on zwykle od 12 do nawet 21 lat, co jest podstawą sukcesu.

Kupowanie alkoholi w profesjonalnych sklepach

Oczywiście alkohol dostaniemy w niemal każdym sklepie np. Propaganda24h, a nawet dyskoncie. Nie jest jednak tak, że znajdziemy tam butelki najlepszej jakości trunków z całego świata, a jeżeli tak się zdarzy, mogą być one znacznie droższe. W przypadku sklepów wielobranżowych takie zakupy dla konesera często mogą finalnie okazać się bardzo dużym rozczarowaniem.

Jak zwykle bywa w przypadku wysublimowanych produktów, jeżeli kochamy whisky wysokie jakości, dobrze będzie przekonać się do kupowania w sklepach profesjonalnych, również przez Internet. Zyskamy znacznie szerszy wybór, ekspercką poradę od osób, które są w stanie na podstawie jedynie naszych preferencji smakowych polecić nam pasującą butelkę trunku. Zyskamy również często znacznie niższą cenę, aniżeli w tradycyjnych marketach.

Zobacz więcej na parze:

Na Parze.pl