poniedziałek, 8 lipca, 2024

Jakie akcesoria kuchenne przydadzą się każdemu miłośnikowi gotowania?

Gotowanie to sztuka, ale mamy dobrą wiadomość – każdy może ją opanować. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy bardzo zaawansowanym kucharzem, mamy dla ciebie zestaw akcesoriów i urządzeń, które na pewno ułatwią gotowanie i uczynią je przyjemniejszym. Zobacz, czego nie może zabraknąć w twojej kuchni.

Elektroniczna waga kuchenna

Elektroniczna waga kuchenna to niezbędny atrybut kucharza, zarówno początkującego, jak i doświadczonego. To dzięki wadze wszystkie produkty są precyzyjnie odmierzone i każda potrawa na pewno się uda. Co prawda można próbować przeliczać wagę na objętość, ale szklanka szklance nierówna, łyżka łyżce też.

Nowoczesne wagi kuchenne nie tylko ważą produkty. Potrafią też określić kaloryczność oraz zawartość składników odżywczych: węglowodanów, białek, cholesterolu, tłuszczu itp. To prawdziwe must have osób, które chcą się zdrowo odżywiać.

Opiekacz do kanapek

Coś ciepłego, ale na szybko? Trudno o lepszą propozycję niż opiekane kanapki. Ich zrobienie jest bardzo proste i nie trwa dużo dłużej niż przygotowanie kanapek na zimno.

Wystarczy zachować odpowiednią kolejność działań: zaczynamy od włączenia opiekacza, a w czasie gdy się nagrzewa, przygotowujemy pieczywo, ser, wędliny i inne dodatki.

Kanapki z opiekacza https://www.eldom.eu/produkt/opiekacz-do-kanapek-ruddy-st11-eldom można jeść nie tylko na ciepło. Wybornie smakują także na zimno, szczególnie w podróży.

Jeśli wszyscy domownicy lubią opiekane kanapki, warto kupić opiekacz, który jednorazowo przyrządza cztery, np. https://www.eldom.eu/produkt/opiekacz-do-kanapek-ik2502-ideal.

Robot planetarny z misą

Robot planetarny z misą w pełni zasługuje na miano trzeciej ręki kucharza. Wystarczy go włączyć i ustawić wybraną funkcję, resztę zrobi sam. W przeciwieństwie do tradycyjnego miksera nie wymaga trzymania w ręce. Będzie mieszał, ubijał, ugniatał, wyrabiał ciasto, a kucharz w tym czasie może zająć się innymi czynnościami.

Robot planetarny nie bez powodu ma taką „kosmiczną” nazwę. Jego końcówki poruszają się w specyficzny sposób, przypominający pozorny ruch Słońca względem Ziemi. Dzięki spiralnemu obracaniu się wokół własnej osi i po krawędzi misy praca robota jest szybsza i dokładniejsza.

Gofrownica

Gofry kupowane w cukierniach i punktach gastronomicznych w modnych kurortach mają to do siebie, że są smaczne i… drogie. Tymczasem dokładnie takie same gofry można przygotować w domu dużo mniejszym kosztem. Będą świeże, chrupiące, pyszne i dokładnie z takimi dodatkami, jak lubimy. Gofrownica zajmuje mało miejsca w domu, bardzo łatwo utrzymać ją w czystości, a samo zrobienie gofrów jest na tyle proste, że można je zlecić nawet nastolatkowi. To szybki i prosty sposób na przyrządzenie deseru, który każdy może spersonalizować według własnego smaku.

Krajalnica elektryczna

Krajalnicę elektryczną warto mieć z dwóch powodów:

  • krojenie nią przebiega szybciej niż za pomocą tradycyjnego noża,
  • jest zdecydowanie bardziej precyzyjna od ludzkiej ręki.

To właśnie dzięki krajalnicy stół nakryty zarówno na eleganckie przyjęcie, jak i codzienną domową kolację, wygląda perfekcyjnie. Tej samej grubości plasterki wędlin, serów, warzyw i owoców zrobią wrażenie nawet na największych sceptykach. A w przypadku organizowania większej uroczystości, czas zaoszczędzony dzięki krajalnicy naprawdę jest na wagę złota.

Zobacz więcej na parze:

Na Parze.pl