niedziela, 9 czerwca, 2024

Jesteś na diecie? Pamiętaj o suplementacji!

Zgrabna sylwetka to marzenie wielu z nas. Niestety, w pogoni za piękną figurą często zapominamy, że stosowane nieprzemyślanej i ubogiej diety może wywołać spustoszenie w naszym organizmie. Jak ustrzec się problemów zdrowotnych w trakcie odchudzania? Najlepiej stosować suplementację, która zapobiegnie ewentualnym niedoborom.

Błonnik pokarmowy – preparat ograniczający uczucie łaknienia

Odpowiednia suplementacja w trakcie diety pozwala zachować równowagę w organizmie oraz wspomaga skuteczne i bezpieczne zrzucanie nadprogramowych kilogramów. Jednym z najlepszych preparatów dla odchudzających się osób jest błonnik pokarmowy.

To podstawowy składnik zbilansowanej diety, który zmniejsza apetyt i poprawia perystaltykę jelit. Błonnik znajdujący się w przewodzie pokarmowym dobrze wchłania wodę i szybko pęcznieje, dzięki czemu wypełnia żołądek, wywołując uczucie sytości. Błonnik pokarmowy występuje przede wszystkim w pieczywie pełnoziarnistym, warzywach i owocach, których często brakuje w naszej codziennej diecie.

Czy osoby na diecie powinny suplementować białko?

Przestrzeganie restrykcyjnego jadłospisu znacznie ułatwia utratę niechcianej tkanki tłuszczowej i powoduje redukcję masy mięśniowej. Zanikanie muskulatury to jedna z największych wad ograniczenia podaży kalorycznej.

Na szczęście istnieje skuteczny obrońca mięśni – jest nim białko roślinne lub zwierzęce. Osoby na diecie powinny rozważyć przyjmowanie preparatów wytwarzanych na bazie grochu, ryżu lub owsa – specjalistyczne odżywki zawierają wysokie dawki cysteiny i nie obciążają nerek. Sprawdzone suplementy diety z białkiem znajdziesz w sklepie: https://mybionic.pl.

Witamy z grupy B – najlepsze wsparcie metabolizmu

Czy wiesz, że witaminy z grupy B pozytywnie wpływają na funkcjonowanie układu pokarmowego? Dobroczynne substancje odpowiadają za metabolizowanie tłuszczów oraz białek. Najbogatsze, naturalne źródła witamin z grupy B to na przykład:

  • mięso,
  • orzechy,
  • jaja,
  • drożdże,
  • nabiał,
  • rośliny strączkowe.

Odpowiednio zbilansowana dieta zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na witaminy z grupy B. Niestety, jadłospis osób odchudzających się często nie uwzględnia wystarczającej ilości wartościowego pożywienia. Każdy, kto dąży do osiągnięcia upragnionej sylwetki, powinien zażywać kompleks witaminowy, który zapobiegnie pojawianiu się niedoborów.

Żelazo i magnez – codzienna dawka energii

Zarówno magnez, jak i żelazo wpływają na nasze dobre samopoczucie. Dzięki tym pierwiastkom mamy siłę, by ćwiczyć i normalnie funkcjonować. Brak żelaza w organizmie powoduje anemię, której towarzyszy ciągłe uczucie zmęczenia i brak sił do działania. Niedobór magnezu wywołuje częste skurcze, które przyczyniają się do powstawiania kontuzji.

Dobroczynne pierwiastki są niezbędne, by dieta połączona z aktywnością fizyczną przyniosły oczekiwane skutki. Tylko osoby w pełni sił mogą w bezpieczny sposób zrzucić nadmierne kilogramy. Przed rozpoczęciem odchudzania oraz w jego trakcie należy sprawdzać stężenie witamin i minerałów w organizmie – to bardzo ważne! Stosowanie nieprzemyślanej diety może wywołać więcej szkód, niż pożytku, dlatego warto skonsultować się ze specjalistą, który dobierze odpowiednią suplementację.

Zobacz więcej na parze:

Na Parze.pl