sobota, 8 czerwca, 2024

Czy słodycze bez laktozy są zdrowe?

Zdrowe słodycze cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów. Wśród ich szerokiej oferty możemy znaleźć nie tylko wegetariańskie przekąski i smakołyki dla cukrzyków, ale też słodycze bez laktozy. To doskonały wybór dla osób z nietolerancją pokarmową objawiającą się nieprzyjemnościami żołądkowymi po spożyciu produktów mlecznych, które są przecież nieodzownym składnikiem wielu tradycyjnych słodyczy takich jak czekolady, batony czy cukierki typu krówka.

Co zawierają zdrowe słodycze bez laktozy?

Zdrowe słodycze, ponieważ zostały pozbawione laktozy, nie zawierają też w składzie głównego ich źródła: mleka. Zastąpiono je roślinnym zamiennikiem, tj. proszkiem kokosowym pozyskiwanym z miąższu orzecha kokosowego. Gwarantuje on podobne walory smakowe, a przy tym posiada o wiele więcej wartości odżywczych i z tego względu zbawiennie wpływa na ludzki organizm, wzmacniając jego barierę ochronną, regulując poziom cholesterolu we krwi i pobudzając metabolizm.

Poza proszkiem kokosowym słodycze bez laktozy zawierają także inne zdrowe składniki pochodzenia roślinnego, jak chociażby syrop ryżowy będący odpowiednikiem białego cukru, guma arabska służąca jako substancja zagęszczająca czy białko słonecznika zastępujące jajka. Dostarczają one organizmowi mnóstwa cennych witamin i minerałów. Oczywiście wszystkie te surowce pochodzą z ekologicznych upraw, nie znajdziemy więc w nich ani śladu chemii. Więcej na ten temat znajdą Państwo na Superfudgio.com

Kto może sięgnąć po słodycze bez laktozy?

Jak wspomnieliśmy, słodycze bez laktozy są odpowiednim wyborem dla osób cierpiących na wrodzoną lub nabytą nietolerancję tego cukru – dzięki nim mogą się oni cieszyć słodkimi produktami nie narażając się jednocześnie na nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Ale osoby zdrowe również mogą sięgać po takie słodycze – są one dla nich całkowicie bezpieczne.

Polecamy je zwłaszcza weganom, którzy starają się wyeliminować ze swojej diety wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym bogate w laktozę mleko. Dzięki słodyczom pozbawionym laktozy nie muszą oni rezygnować z ulubionych słodkich deserów. Wystarczy, że zastąpią je alternatywą.

Zobacz więcej na parze:

Na Parze.pl